Święte Triduum Paschalne w naszej parafii

Misteria Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego to wydarzenia wyjątkowe. Katolicy na całym świecie wyczekuję tych dni z utęsknieniem. Dlaczego? Liturgia Triduum Paschalnego pozwala nam, chociaż przez chwilę, w sposób bardziej namacalny, doświadczyć tajemnic, które znajdują się w rzeczywistości, do której zmierzamy. Tym pewnie należy tłumaczyć fakt, że nasze świątynie się wypełniają. Nie inaczej było w naszej parafii.
 Obchody Paschalnego Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczęły się w naszej parafii wieczorną mszą  świętą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek  a zakończyły radosną procesja w Niedzielę Wielkanocną.
Cieszymy się, że tak wielu parafian wzięło udział w tych szczególnych dla katolików dniach. Tych, którzy w tym roku z jakiś powodów nie mogli przeżywać z nami tych niepowtarzalnych dni zapraszamy serdecznie już za rok.
Dziękujemy naszemu ks. Proboszczowi Zbigniewowi za tak piękne przygotowanie Liturgii.
Dziękujemy Ministrantom, Lektorom, Scholi oraz Rzeszy Świeckich, którzy aktywnie włączyli się w przebieg celebracji. Za cały trud serdecznie dziękujemy!